Koupací lůžko, koupací křeslo

V jednom z dřívějších příspěvků jsme přislíbili, že návštěvníkům těchto stránek umožníme blíže poznat některá z technických vybavení Domova. Budou to především ta, která nám usnadňují péči o naše klienty.

Ne každý z našich seniorů je schopen udržet během celkové koupele vhodnou polohu. Posazení na běžném kopacím křesle by pro některé bylo příliš nepohodlné a na běžné koupací židli dokonce nebezpečné. Obě tato rizika minimalizují moderní koupací a sprchovací “udělátka”, která máme k dispozici na každém našem oddělení.

Prvními z těchto zařízení jsou koupací lůžka, která jsou výborná pro celkovou koupel především u imobilních klientů. Jedná se o mobilní hydraulická lůžka s možností změny výšky (pro snadnější přesun klienta na lůžko a zpět) a možností naklánění, s odolným gumovým povrchem příjemným na dotek. Celková koupel, provedená na tomto lůžku našim ošetřujícím personálem, se stává pro naše imobilní klienty ještě více uvolňující a příjemnější (posuzováno podle reakcí klientů). Další foto.

Dalšími vydatnými pomocníky v koupelnách jsou polohovatelná celoplastová sprchovací křesla. Jejich použití je bezpečné a intuitivní, proto se stala v krátké době oblíbenými jak u našich klientů, tak i u personálu. Křesla jsou lehce mobilní a polohovatelná, materiál použitý na sedák i opěrky je měkký i hygienický.

-chlup-