Změny a novinky

Poslední den jakoby byl předurčený k zamyšlení se nad všemi ostatními dny v roce. V každém případě to byl rok zajímavý, pro každého z nás jiným způsobem. O něco nás jistě ochudil, o něco jiného jistě zase obohatil. Po většinu roku ochudil naše klienty a jejich rodiny o radost ze vzájemných setkání, o to více se všichni, včetně nás, těší na dobu, kdy Domov bude návštěvníkům opět plně otevřený.

Od doby, kdy jsme přijali posledního z nich se mnohé v Domově změnilo a o to více se těšíme, až budeme pro návštěvy znovu přístupní a na reakce návštěvníků na tyto změny.

Jednou ze změn jsou nové navigační tabule, které návštěvníky (i ty zcela nové) vždy dovedou kam mají. Tabule jsou vyvedeny v různých velikostech a umístěny na strategických místech (chodby, schodiště, výtahy, před hlavním vchodem,…). Líbí se nám nejen jejich přehlednost a budoucí praktické využití, ale také jejich grafické a barevné vyvedení.

 

 

Pro rodiny našich klientů, které měli v uplynulém roce buď uzavřený nebo omezený přístup (rezervace návštěv, potvrzení o očkování apod.) bude možná překvapením také nová podlahová krytina na chodbách II. a III. patra; doplněná o výmalbu a bezpečnostní barevnou ochranu všech rohů, která chodbu barevně doplňuje. 

Na III. oddělení se skrývá další možné překvapení pro návštěvníky – nová branka s kódovým zámkem. Nejenže je bezpečná a přizpůsobená potřebám klientů i pracovníků, – hlavně je moc hezká. Při návrhu jejího designu jsme vycházeli z oblého motivu, který návštěvníky budovy již více než sto let vítá nad hlavním vchodem, přímo nade dveřmi. Podařilo se nám tak začlenit starý a původní motiv do nového vybavení Domova a výsledek stojí za to.

 

 

 

Při vstupu na nádvoří návštěvníky (nebo kolemjdoucí) už teď vítá nový plošinový výtah. Po jeho uvedení do provozu bude sloužit našim klientům i návštěvníkům ke zdolání terénní rozdílu.

Mnoho z rodinných příslušníků bude také potěšeno nejnovějšími postelemi, které Domov pro jejich blízké pořídil. Jedná se o elektrická polohovací lůžka, která umožňují klientům (a personálu) při pohybu a poskytování péče více komfortu. Disponují mnoha možnostmi polohování a výrazně pomáhají našemu personálu v přímé péči. Podrobnějšímu popisu těchto lůžek i dalších technických zařízeních, pomáhajícím při péči o naše seniory, budou v blízké budoucnosti věnovány další z příspěvků rubriky ZAJÍMAVOSTI.

Věříme, že si těchto “novot” v Domově všimnete a podělíte se s námi o Vaši zpětnou vazbu.

-chlup-