Ubytování

Ubytování se poskytuje v jednolůžkových, dvojlůžkových a vícelůžkových pokojích. Klient má k dispozici lůžko, noční stolek, skříň s trezorem, poličku. Součástí vybavení všech pokojů je televize a lednice. Na každém poschodí je k dispozici koupelna a sociální zařízení pro klienty.

Součástí služby ubytování je úklid pokoje a společných prostor domova. V prádelně domova se provádí praní, žehlení a oprava osobního a ložního prádla.

Stravování

Domov Božice, příspěvková organizace zajišťuje klientům celodenní stravu odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování v rozsahu 3 hlavních jídel (respektive 4 jídel: snídaně, oběd, svačina a večeře. Klientům s diabetes poskytujeme i druhou večeři). Klienti jsou o nabídce předem informováni prostřednictvím zveřejněného jídelního lístku. V případě potřeby poskytovatel zjistí stravování podle individuálního dietního režimu klienta.

V roce 2014 jsme se zapojili do programu Bon appetit. Cíle programu BA v Domově Božice, příspěvková organizace jsou následující:

Jídlo se bude podávat takovým způsobem:

  • aby byla zachována důstojnost klientů,
  • aby se podporovala soběstačnost klientů,
  • aby klienti měli radost z jídla

a bude kvalitní, tzn., že musí být lákavé, nutričně vyvážené, stravitelné a ve formě, kterou klient zvládne jíst sám. Klade se důraz na vytváření pozitivních vztahů (pečovatel a klient, klient a klient), na způsob podávání jídla, na vytvoření příjemného prostředí, kulturu stolování a na kvalitu jídla (vzhled, chuť a vůně), které zlepšují náladu klienta.