Hody 2024

Dnes dopoledne nás opět navštívila božická krojovaná chasa. Díky dnům, jako jsou tyto, si člověk uvědomí, jak ten čas letí. Kdo by se nadál, že od poslední návštěvy stárka a jeho družiny v našem Domově uběhl už rok! Také letos jsme se ve společnosti mladých tanečníků v krojích královsky bavili, stejně jako každý rok.

Proti tomu letošnímu nastala drobná změna – společné setkání a tancování se tentokrát konalo v naší jídelně. Vzhledem k tomu, že o půl jedenácté se už sluníčko pěkně opíralo do dlážděného nádvoří na zahradě, jsme jistě udělali dobře. Naši mladí návštěvníci si mohli po náročné obchůzce celé obce na chvíli spočinout ve stínu a pro naše seniory byla návštěva určitě také mnohem komfortnější. Dlouhý odpočinek ve stínu našim návštěvníkům ale dopřán nebyl, protože nám opět předvedli, jak jim to sluší v kole, stejně tak muzikanti nám opět předvedli, jak jim to ladí. 

Hody jsou každoročně v Domově velmi očekávané a oblíbené, což se nejjednodušeji pozná podle návštěvnosti. Jídelna téměř praskala ve švech. Smutnit nemuseli ani ti z klientů, kteří se rozhodli zůstat ve svých pokojích – božická chasa je navštívila i tam.

Jsme moc rádi, že si chasa také letos udělala čas na naše starší spoluobčany v Domově a pevně věříme, že tato tradice zůstane navždy tradicí. Vzhledem k většímu počtu krásných fotografií a nahrávek i letos bude mít tento příspěvek pokračování.

-chlup-