Ubytování

Ubytování se poskytuje v jednolůžkových, dvoulůžkových a vícelůžkových pokojích. Uživatel má k dispozici lůžko, uzamykatelný noční stolek, skříň s trezorem, poličku. Součástí všech pokojů je televize a lednice. Na každém poschodí je k dispozici koupelna a sociální zařízení pro klienty.

Součástí služby ubytování je úklid pokoje a společných prostor domova. V prádelně domova se provádí praní, žehlení a oprava osobního a ložního prádla.

Stravování

Domov Božice zajišťuje klientům celodenní stravu odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování v rozsahu 3 hlavních a 2 vedlejších jídel (nebo 3 vedlejších jídel – diabetická strava). Klienti jsou o nabídce předem informování prostřednictvím zveřejněného jídelního lístku. V případě potřeby poskytovatel zajistí stravování podle individuálního dietního režimu uživatele.

V roce 2014 jsme se zapojili do programu Bon appetit. Cíle programu BA v Domově Božice jsou následující:

Jídlo se bude podávat takovým způsobem:

  • aby byla zachována důstojnost klientů,
  • aby se podporovala soběstačnost klientů,
  • aby klienti měli radost z jídla

a bude kvalitní, tzn., že musí být lákavé, nutričně vyvážené, stravitelné a ve formě, kterou klient zvládne jíst sám. Klade se důraz na vytváření pozitivních vztahů (pečovatel a klient, klient a klient), na způsob podávání jídla, na vytvoření příjemného prostředí, kulturu stolování a na kvalitu jídla (vzhled, chuť a vůně), které zlepšují náladu klienta.

Regionální karty

definují obsah všech realizovaných činnostech v Domově Božice skrze potřeby klientů. Regionální karty Domova Božice nabízí, v čem může služba klienta podpořit a zjišťuje potřeby klienta v rozsahu Regionální karty.

Výsledkem jednání se zájemcem o poskytování sociální služby v Domově Božice je vyplněný tiskopis Mapování potřeb dle RKSS, který slouží jako podklad při vytvoření individuálního plánu klienta v Domově Božice.

Nabízíme podporu nebo pomoc v rozsahu níže uvedených potřeb:

Načítací animace Načítání…
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě

Stáhnout [431.92 KB]