Emil od Ježíška podruhé

RADOST Z JULIÁNA

Ve výzvě “ZVÍŘECÍ NÁVŠTĚVY V DOMOVECH PRO SENIORY” jsme od Ježíškových vnoučat získali prostředky k uhrazení dvou návštěv koníka Emila. První z nich proběhla v dubnu, tento článek bude věnován návštěvě druhé.

Namísto Emila nás včera navštívil jeho kamarád Julián, který byl sice zatím ve výcviku, ale byl stejně dobrým společníkem. Na vhodném místě naší zahrady se opět sešla další dvacítka našich seniorů, na kterou se nedostalo při první návštěvě koníka (někteří byli i na minulé návštěvě).

Jako poděkování za předchozí profesionální vystupování jsme vystupujícím koníkům pořídili sítě na seno, které jsme hipoterapeutce předali hned při přivítání.

RADOST Z DÁREČKU
RADOST Z ROZBALOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na minulou návštěvu dorazila s koníkem želva a psí kolega, na tu dnešní dorazil Julián a opět želva, ale psa nahradila malá pomocnice, která si naše klienty během vystoupení naprosto získala. Po představení Juliána ostatním následovala skupinová “osvěta” při které jsme se dozvěděli hodně o koních a jejich potřebách. Hlavní částí návštěvy byla ale práce s koníkem: hlazení, česání a hřebelcování, což jsme si vyzkoušeli a užili všichni. V závěru nás potěšila krasojízda…

KRASOJÍZDA 

Svoji trpělivost a profesionalitu nám včera ukázal i Julián s velkou i malou hipoterapeutkou a po jejich návštěvě zůstala fůra dobré nálady.

PŘEDSTAVENÍ JULIÁNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt je realizován za pomoci Nadačního
fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata

 

 

Ježíškovým vnoučatům a Nadačnímu fondu děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

V KONTAKTU
DÁREK V AKCI

Julián nám hned druhý den poslal svoji fotografii s našim dárečkem, sítí na seno. Jsme moc rádi, že jsme mohli část radosti, kterou nám předal včera, vrátit zpět.

 

-chlup-