Emil od Ježíška – poprvé

V únoru letošního roku jsme se zapojili do výzvy “ZVÍŘECÍ NÁVŠTĚVY V DOMOVECH PRO SENIORY” a od Ježíškových vnoučat jsme získali prostředky k uhrazení dvou návštěv terapeutického koníka Emila. Dnes bychom Vám chtěli několika málo větami a fotografiemi popsat atmosféru, která toto setkání naplňovala.

Podle domluvy s hipoterapeutkou bylo setkání určeno pro 15-20 seniorů. Toto omezení počtu, dáno možnostmi koníka provádět soustředěně svoji činnost, naše klienty ale nemuselo trápit – na koho se nedostalo dnes, toho navštíví Emil příště (a to brzy). 

Před desátou hodinou jsme skupině našich 20 klientů pomohli dopravit se na vhodné místo v části naší zahrady, kam mezitím dorazila také terapeutka s koníkem Emilem, psím společníkem Piškotem a želvou. Během návštěvy jsme si každého z nich mohli pohladit (tedy samozřejmě jen zvířata), pro nejednoho klienta to bylo vůbec první setkání se želvou. Piškot byl také milým společníkem, nejvíce se nám ale věnoval Emil se svým doprovodem. 

Chovatelka nejdříve představila sebe a svá zvířata, ukázala nám části postroje, hravou formou se každý pomocí kartiček dozvěděl něco zajímavého o koních. Pak se Emil věnoval každému klientu individuálně – mohl ho hladit a hřebelcovat, na požádání se téměř usmál do objektivu.

Zájemcům z řad klientů (i personálu) byla nabídnuta jízda na vozíku. Této výzvě se nedalo odolat. Nicméně Emil dobře poznal, kdo otěže drží poprvé, takže zatímco klienti se povozili, pečovatel měl smůlu. Video

Během návštěvy jsme obdrželi také milý dárek od výrobce keramiky – Keramika Krumvíř – krásný soudek, který v sezóně okurek využijeme v naší aktivizaci při přípravě kvašáků, mimo ni pak na utopence. Za krásně vyvedený a praktický dárek děkujeme!

Návštěva Emila a jeho doprovodu přinesla mnoho radosti, vzpomínek a zážitků.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního
fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata

 

 

Ježíškovým vnoučatům a Nadačnímu fondu děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

 

 

 

 

 

 

 

-chlup-