Vzpomínka na Vánoce

Na začátku tohoto příspěvku je nutná malá vsuvka a odbočka, která ale vysvětluje mnohé z toho následujcího.

Díky projektu Ježíškova vnoučata a Nadačnímu fondu Českého rozhlasu během posledních Vánoc naši senioři obdrželi 32 vánočních dárků. V loňském roce se náš Domov rovněž zařadil mezi podpořená zařízení v projektech “Zvířecí návštěvy v Domovech” a “Zahradničení v Domovech pro seniory“, takže jsme se mohli seznámit se štědrostí jak dárců, tak nadačního fondu.

Naprostá většina vánočních přání našich seniorů byla hmotná. Jednalo se přitom o velmi různorodé balíčky: se sladkostmi, s oblečením nebo ovocem. O splnění svého přání ve formě velmi neotřelého zážitku se na Ježíškova vnoučata obrátil pouze náš jediný senior, pan Miloš – stejně jako o rok dříve. Před rokem z důvodu dlouhodobé nemoci dárce nemohlo být přání splněno, ale pan Miloš nezahořkl a o žádost o splnění svého přání před Vánocemi znova obnovil. 

I když nás dárce kontaktoval téměř okamžitě, splnění přání na sebe dalo půlrok čekat – nejdříve z důvodu nevhodného počasí, pak i z jiných důvodů.  

VRHAČ ASFALTOVÝCH HOLUBŮ

Svoje soukromé Vánoce pan Miloš, dřívější myslivec, oslavil včera. Jeho čekání se vyplatilo, protože jeho Ježíškovu vnoučeti, panu Martinovi, se podařilo splnit mu přání – zastřílet si na asfaltové holuby.

ASFALTOVÝ HOLUB

Asfaltoví holubi jsou speciálním druhem letícího terče, používaného především při tréninku myslivecké střelby, k jejich vystřelování se pak používají speciální vrhače. Reportáž ze střelnice bude obsahem samostatného příspěvku…

-chlup-