Poskytované služby

Domov Božice se nachází  v obci Božice, část České Křídlovice. Budova Domova Božice byla postavena v roce 1895. Od té doby došlo k řadě stavebních úprav. Budova je třípatrová. Pohyb mezi patry je zajištěn osobním a nákladním výtahem. V současné době poskytujeme službu 70  klientům domova se zvláštním režimem a 17 klientům domova se zvláštním režimem v jednolůžkových, dvou  a vícelůžkových pokojích .

Každý klient má k dispozici polohovací lůžko, noční stolek, jednu šatní skříň se zabudovaným trezorem, poličku a lampičku. Většina pokojů je vybavena televizí domovskou, popř. klienti mají možnost si svůj pokoj po domluvě vybavit vlastní televizí, rozhlasovým přijímačem nebo jiným elektrickým spotřebičem v souladu s Domácím řádem. Na některých pokojích jsou lednice. Pokoje nemají vlastní sociální zařízení, pouze umyvadlo. Klient si může vzít s sebou do domova polštářek, budík, hrníček, obrázek, fotografie, nebo jinou drobnost, která by mu připomínala domov. Na každém poschodí je k dispozici koupelna a sociální zařízení pro klienty s uzamykatelnými zámky.

Klienti mají k dispozici společné prostory:

  • jídelnu
  • aktivizační místnost
  • kuřárnu,
  • tři terasy
  • zahradu

Jídelna je využívána nejen ke společnému stravování, ale také k provozování společenských akcí, k odpolednímu posezení u kávy nebo ke sledování televize. V aktivizační místnosti probíhají volnočasové aktivity.  Za pěkného počasí jsou využívané pobyty na terasách. Zahrada nabízí možnosti k relaxaci, k volnočasovým aktivitám a k procházkám.

Sociální služba se poskytuje  celoročně 24 hodin denně. Volnočasové aktivity se uskutečňují v pracovní dny od 9 do 15 hod.. O jejich nabídce jsou informování klienti prostřednictvím nástěnek anebo osobně aktivizační pracovnicí. Sociální poradenství se poskytuje rovněž v pracovní dny od 7 do 15,30 hod.

Budova se odemyká v 6 hod a zamyká v 19 hod.

V blízkosti domova se nachází autobusová zastávka. Vlakové nádraží je od domova vzdálené přibližně 2 km. Umístění Domova Božice vyhovuje klientům upřednostňujícím klidné venkovské prostředí. Klienti využívají procházky do přírody. V blízkosti domova se nachází lesopark. Atmosféru Božic dokreslují vinné sklípky.

Poskytované služby

Domov  Božice poskytuje služby, které vedou k zachování a rozvoji soběstačnosti, jsou šité na míru, s respektem zachovaných schopností a dovedností. V souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, se jedná o následující služby:

a)      poskytování celoročního ubytování včetně úklidu, praní a žehlení prádla,

b)      poskytování stravování s možností diabetické stravy,

c)      poskytování základního sociálního poradenství,

d)     pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně,

e)      zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,

f)       sociálně terapeutické činnosti,

g)      aktivizační činnosti,

h)      pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání neodkladných osobních záležitostí,

i)        zprostředkování dalších služeb jinými organizacemi (holičské a kadeřnické práce, pedikúra, knihovna)

Domov  Božice se zavazuje:

a)        uživateli poskytovat ošetřovatelskou péči, bude-li potřebná, a to prostřednictvím svých zaměstnanců, kteří jsou k jejímu výkonu odborně způsobilí.

b)      zprostředkovat poskytnutí ambulantní lékařské péče v zařízení.