Pečeme s Přímkou

ÚVODNÍ SEZNÁMENÍ

Téměř na den přesně po dvou letech nás navštívili studentky a vedoucí odborného výcviku z Přímky (Střední odborné učiliště a střední odborná škola SČMSD, Znojmo s.r.o.) aby si pro naše seniory připravili interaktivní a “ochutnávací” program PEČEME S PŘÍMKOU.

Studenty oboru kuchař/číšník sice v našem Domově nemíváme často ale s “Přímkou” úzce a dlouhodobě spolupracujeme – máme velmi kladné zkušenosti s návštěvami studentek oboru kadeřnice; více než 10 let nám v péči o seniory pomáhají praktikantky oboru sociální činnost a loni poprvé v našem zařízení mohla probíhat praktická část jejich maturitních zkoušek.

Klienti se během dopolední návštěvy zapojili do přípravy cupcakes, společně se studentkami připravili krém a naplnili jím košíčky, kromě toho také ochutnali výbornou roládu. Velkou a neoddělitelnou součástí návštěvy bylo povídání – studentky 1. a 2. ročníku oboru kuchař/číšník při pečení velmi vhodně komentovaly každou probíhající část prací, takže se naši senioři mohli velmi dobře orientovat, probíhající činnost komentovat nebo se do ní zapojit.

Většina z našich klientek má s pečením dlouholeté a bohaté zkušenosti a bylo velmi zajímavé a jistě oboustranně prospěšné se o svoje zkušenosti  vzájemně mezi generacemi podělit. Klientky například velmi překvapila chuť a lehkost připravovaného krému, který byl mnohem lehčí než klasický a jim známý máslový.  Velmi dobře jsme si popovídali také s mistry odborného výcviku, ať už škole, práci nebo jen tak o životě.

Zatímco poslední návštěva se odehrávala ještě za covidových opatření, ta včerejší se lehce obešla bez nich. A to bylo velmi dobře, protože s respirátorem na ústech se ochutnává a jí jen velmi nepohodlně a hlavně – úsměvy mají volnou cestu k ostatním. Za milou návštěvu a profesionálně odvedenou práci “v terénu” bychom chtěli studentkám i jejich učitelům ještě jednou poděkovat.

Není v možnostech jediného příspěvku obsáhnout všechny pořízené fotografie, zde najdete další…

-chlup-