Pečeme s “Přímkou”

Včera jsme v Domově v Božicích mohli přivítat přátelskou návštěvu ze střední školy Přímětická, se kterou už dlouhodobě spolupracujeme. Na setkání s našimi klienty přijeli studenti druhého ročníku kuchař-číšník, aby nám společně se svými mistry odborného výcviku mohli předat spoustu napečených sladkostí. Při posezení u svatebních koláčků, muffinek, cookies a kávy jsme si s nimi povídali nejen o moučnících a receptech, ale i o životě a o tom, jak je svět malý. 

 

 

Návštěva nejprve probíhala v naší prostorné jídelně (pro uživatele služby Domov pro seniory), poté (pro uživatele služby Domov se zvláštním režimem) také v komornějším prostředí III. oddělení, kde naši zaměstnanci přetvořili část chodby v útulné zákoutí.

Všechny fotografie jsou zveřejněny se souhlasem klientů i dalších osob, za možnost zveřejnění děkujeme. Pokud jsou na fotografiích osoby bez ochrany dýchacích cest, sejmuly si jen za účelem fotografování.

Jako doklad o míře vzájemné spolupráce i o tom, jak je svět malý, může posloužit společná fotografie zachycující nejen studenty kuchaře-číšníky, ale také studentky (a naše schopné praktikantky) oboru sociální činnost a jejich učitele, kteří se neplánovaně u nás v Domově setkali.