Den otevřených dveří – pokračování

Popsat atmosféru i náplň Dne otevřených dveří je nad možnosti jediného příspěvku, proto je zde pokračování…

Dalším bodem programu byl koncert Vladimíra Pecháčka, dlouholetého člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Pan Pecháček naše klienty rovněž nenavštívil úplně poprvé, už při první jeho návštěvě nám bylo jasné, že se musí brzy opakovat. Součástí jeho vystoupení byly známé písně staropražské, lidové a populární hity Karla Hašlera, takže jsme se mohli zpěvem přidat i k tomuto hudebníkovi. Velmi dobře jsme se bavili, částečně díky jeho písním, částečně díky veselé podstatě pana Vladimíra. 

Pro naše malé návštěvníky (a nejen pro ně) bylo připravené tetování henou a skákací hrad (pouze pro ně). V altánku pak čekaly na vytvoření náramky, které si děti mohly odnést s sebou domů. Věříme, že i nafukovací balónky potěšily. Několik z nich nám při nafukování uletělo, ale s tím se dá počítat. Alespoň se porozhlédly ve světě. 

Nejenom hudbou a zábavou ale živ je člověk. Pro návštěvníky i naše seniory byl nachystán bohatý výběr občerstvení – několik druhů studených nápojů, káva, francouzské palačinky, klobásy, párek v rohlíku, koláče a koblížky. Snad si každý vybral podle své chuti. Příprava a podávání občerstvení běžela hladce, jen na čerstvě upečené palačinky se, pro jejich náročnou přípravu, muselo čekat.

FRONTA PŘED PALAČINKAMI

V pět hodin odpoledne jsme se rozloučili s našimi posledními hosty. Byl to krásný ale i velmi náročný den. Nezbývá než našim hostům poděkovat za milou návštěvu, našim pečujícím za zajištění hladkého průběhu této společenské akce (především přivážení našich imobilních klientů osobním výtahem – nákladní výtah je v rekonstrukci), všem zaměstnancům, kteří se podíleli na úklidu zahrady, našim organizátorům, obci Božice za bezúplatné zapůjčení skákacího hradu, všem zaměstnancům a dobrovolníkům za přípravu občerstvení a obsluhu, Mayi i její chovatelce, paní Daně z ADRy, všem našim včerejším vystupujícím.

Bez pomoci jediného z vás by naše včerejší setkání nemohlo proběhnout. 

Den otevřených dveří…

Další fotografie a videa…

-chlup-