Den otevřených dveří

Kdo se chtěl dobře pobavit, ten včera přišel mezi nás. Pro klienty a jejich rodinné příslušníky, pro zájemce o naše služby i pro veřejnost jsme totiž připravili Den otevřených dveří. I když počasí vypadalo všelijak (ještě ráno obloha slibovala déšť), nespadla během odpoledne ani kapka, a tak mohl celý program proběhnout v zahradě Domova.

Poté, co paní ředitelka přivítala hosty, náš program jako již tradičně otevřely mažoretky z Božic.  Už ony, svým velmi pěkným a synchronizovaným vystoupením, nastavily laťku profesionality vysoko. 

ZAČÁTEK PROGRAMU S BOŽICKÝMI MAŽORETKAMI

Další hodinka programu patřila Divadlu Slunečnice – Kristýně a Kristianu Šebkovi. Slunečnici do Domova v Božicích zveme už mnoho let a v zájmu dobré zábavy můžeme jen doufat, že naše pozvání budou přijímat i nadále.

Naši návštěvníci si díky zpívající dvojici mohli poslechnout mnoho známých písní a zazpívat si s nimi. Nebo jen na chvíli zavřít oči, zaposlouchat se do zpěvu Kristiána a na pódiu slyšet Karla Gotta (ukázka vystoupení).

FRONTA NA TETOVÁNÍ

Mezi jednotlivými vystoupeními, ale také během nich, se návštěvníci mohli zapojit také do doprovodného programu. O ten se nám postarala paní Tiya a tetování henou (o které byl podle našeho očekávání a zkušeností z loňského roku enormní zájem) a paní Jana s fenkou Mayou, které návštěvníky ochotně seznamovali se základy individuální canisterapie.

Maya naše seniory v rámci canisterapie navštěvuje 2x měsíčně, často přímo v jejich lůžku – a právě tento zážitek si mohli vyzkoušet také naši návštěvníci.

S MAYOU V POSTELI

Naše pozvání k účasti Dne otevřených dveří přijala také paní Dana, sympatická vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Znojmo, která byla u svého stolku připravená na všechny dotazy o dobrovolnictví. Jsme velmi rádi, že nás navštívila, protože zájem o dobrovolnictví je na venkově o mnoho menší než ve městech a díky její návštěvě jsme se pokusili tento nepoměr napravit.  

Je mimo možnosti jediného příspěvku popsat atmosféru i náplň tohoto odpoledne, proto se tento příspěvek ještě během dneška dočká svého pokračování.  

Den otevřených dveří – pokračování…

Další fotografie a videa…

-chlup-