Ze zasedání vlády; oprava příjezdové cesty

Informujeme Vás o rozhodnutí Vlády ČR z mimořádného jednání ze čtvrtka 24.6.2021. Ze zmíněného rozhodnutí vyplývají nová pravidla pro některé z návštěvníků Domova Božice.

Od pátku 9. července se budou muset lidé, kteří zatím absolvovali pouze jednu dávku očkování u dvoudávkových vakcín, opět prokazovat při návštěvě restaurací, kulturních akcí, ale třeba i při návštěvě pacienta v nemocnici či příbuzného v zařízení sociální péče negativním testem na covid-19. Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, které odsouhlasila vláda, se totiž k tomuto datu přestane uznávat první dávka jako dostatečná k zajištění bezinfekčnosti. Důvodem je šíření delta mutace koronaviru SARS-CoV-2, proti které je člověk po první dávce chráněn jen z 30 procent.

 

Domov Božice současně upozorňuje návštěvy na možné komplikací při vjezdu do areálu Domova. Z důvodu prací probíhajících na zadní příjezdové cestě je vhodné se před samotným odbočením na cestu k zadní bráně přesvědčit, že průjezdu nebrání těžká technika nebo jiná fyzická překážka. 

-chlup-