VZTAHY

Dnešek v Domově patřil členům hudebního uskupení “VZTAHY”. Skupina čtyř muzikantů z Pohořelic nás navštívila v odpoledních hodinách, proto se mezi nás, posluchače, “přimíchali” také návštěvníci Domova a to je dobře – byli vítáni. Někteří z nich navíc vyžili naší nabídky pořízení fotografie se svými blízkými (s následným odesláním na e-mailovou adresu). Protože byl o tuto službu zájem i na minulých společných akcích, určitě ji rodinám budeme nabízet i nadále.

Ne všichni naši klienti v televizi sledují pouze hudební stanici s dechovkami, někteří dávají přednost i jiným hudebním pořadům. Asi proto byl repertoár písní opravdu široký: od písniček z pohádek, přes písně lidové nebo k táboráku, filmové melodie…, každý si z vystoupení skupiny vybral to “svoje”. Hudebníci, kteří nás navštívili, hrají také rock, ten ale dnes vynechali – na něj třeba dojde zase příště.

Se “VZTAHY” jsme toho za jejich téměř dvouhodinové vystoupení zažili opravdu hodně: společně s Dajánou, doprovázenou hlídačem krav a Donem Diegem jsme statisticky dokázali, že kdo chce hledat Eldorádo, musí nachodit míle a míle po červeným kamení po známých cestách kolem Hradišťa, a to nejlépe jen po špičkách; pokud ale 8. den začneme u stánků snídaní v trávě s báječnou ženskou a bednou whisky od šenkýřky, bude lépe netrmácet se pěšky ale lodí (např. John B.) a nechat se severním větrem unášet jako růže z papíru; cestou kolem holubího domu v Montgomery pak můžeme potěšit smutnou nevěstu valčíčkem nebo malagelem – pozor ale aby z toho vaše láska nestonala, nebo dokonce nezaklepala na nebeskou bránu. Pokud ale s vámi bude i Frankie Dlouhán, není čeho se bát.

“VZTAHY” ukázaly, že dokáží potěšit a rozproudit energii. Dále ukázaly, že srdce muzikantů jsou opravdu velká – za skvělé vystoupení pro naše klienty a pro nás nepožadovali žádný honorář. Pohořelickým rockerům děkujeme!

Poděkování patří také jedné z pečovatelek, která toto vystoupení zařídila i všem ostatním zaměstnancům, kteří na něj připravili a doprovodili velkou část našich klientů. 

Další ukázka vystoupení…

 

-chlup-