VZTAHY

Po roce nás opět navštívily “VZTAHY”, skupina hudebníků – původně z Pohořelic, dnes prý “odevšad”. To, že přijeli v plné síle jsme poznali hned po první písničce.

Se “VZTAHY” jsme si nejdříve zazpívali jednu pohádkovou, pak následovaly lidovky, ale nezůstalo jen u nich. Hudebníci plynule přecházeli od trampských písní k folku, od hudebních melodií k známým písním českých popových zpěváků nebo všeobecně oblíbeným hitům (Šenkýřka, Síla starejch vín…), které nemohly popřít, že jde o původně rockovou kapelu.

Zatímco hudebníkům patřilo zastíněné místo ve středu zpevněné části zahrady, jejich publikum bylo “rozeseto” na více místech. Většina seniorů poslouchala zpěváky co nejblíže, ve stínu slunečníků nebo stromů, jiným vyhovovalo soukromí altánku. 

Velmi dobrý výhled i poslech měli také ti, kteří se rozhodli vše poslouchat a sledovat z balkonu II. oddělení (druhá z fotografií). Během dvouhodinového vystoupení jsme si pěkně zazpívali (někteří i na pódiu), ostatní se alespoň zabroukali a do rytmu se zavlnili na lavičkách a užili si moc pěkné odpoledne.

Počasí nám více než přálo. Co nevidět přijde pošmourný podzim, takže dnešního odpoledne jsme využili také nahřátí nohou a zad v posledních zářijových paprscích. 

Sympaťákům ze “VZTAHŮ” děkujeme za jejich pěkné vystoupení a těšíme se na další!

-chlup-