Týden sociálních služeb

O co byl týden sociálních služeb v božickém Domově náročnější na přípravu, o to byl bohatší na zážitky.

Hned na pondělní odpoledne naše aktivizační pracovnice připravily výstavku, která nám všem připomněla dlouhou historii budovy domova.

K vidění byly více než 100 let staré fotografie z doby stavby a dokončení budovy a celá alba s obrázky ze života v Domově.

Návštěvníci mohli nahlédnout do každé z našich kronik a zřejmě vůbec poprvé byla z archivu zapůjčena a vystavena tzv. Kniha klientů, historický artefakt  zaznamenávající úžasně úhledným písmem jména klientů Domova od poloviny 50. let minulého století.

 

 

Ve středu pak přijely naše oblíbené Slunečnice – tedy energické a pozitivní mladé dámy z hudebního divadla Slunečnice.

Každá jejich návštěva je jiná – to co ale mají společné je to, že každá z návštěv je očekávaná, hravá, veselá, plná energie a zakončená pevnou vírou v další milé setkání.

Vystoupení mělo původně probíhat na naší zahradě, kvůli proměnlivému počasí se nakonec ale uskutečnilo v jídelně. Tato malá změna ale všeobecnou náladu ani pocit z vystoupení nemohla změnit.

Sobotní dopoledne pak patřilo cestování. Díky sponzorskému  daru od firmy PSOTA, s.r.o. si mohli naši klienti užít pěkný výlet. Autobus nás převezl do Znojma, kde na nás už čekaly vagónky turistického vláčku. Výlet po Znojmě byl plný podzimního slunce a pohody a byl plnohodnotným zakončením celého týdne sociálních služeb. Firmě PSOTA ještě jednou moc děkujeme a přejeme mnoho úspěchů. Výlet byl natolik zážitkový, že si zaslouží samostatný příspěvek, prozatím zveřejňujeme jednu z fotografií.

Velké poděkování patří také našim zaměstnancům: za organizaci, přípravu a hladký průběh všech akcí i za udržení běžného chodu na odděleních během tohoto zážitkového týdne.

Dotazy, týkající se zveřejňování fotografií a záznamů z veřejných akcí (GDPR) můžete pokládat na e-mailovou adresu ekonom@domovbozice.cz, nebo volejte 515 257 122 kl. 23,  601 084 101 (Bc. Pavel Vacek-Veselý).

-chlup-