Posezení u burčáku

U vína platí, že příliš nezáleží na místě, kde ho pijete. Důležitější než místo je společnost, se kterou tento okamžik sdílíte. Jako každý rok, tak i letos na naše seniory se svou návštěvou nezapomněl božický místostarosta a vinař, pan Hala.

Jeho návštěva je u našich klientů vždy velmi očekávanou událostí – a to nejen kvůli burčáku, který jim přiveze, ale především pro jeho schopnost s radostí a láskou mluvit o víně. Během ochutnávání burčáku jsme se dozvěděli zajímavosti o některých odrůdách vína (jejich hrozny přivezl na ukázku a ochutnávku s sebou také) a pravidla jeho pití. 

1. S burčákem se neťuká

2. Součástí ochutnávání burčáku je i přivonění (i když jedno z mouder oblíbeného filmu o víně praví: “K burčáku se nečuchá, burčák se pije”).

Řídili jsme se oběma těmito pravidly a bylo nám dobře.

Jak se během dopoledne zdálo, nikdo z našich klientů nezaregistroval, že naše letošní burčákové setkání kvůli provozním důvodům konalo v náhradních prostorách naší verandy, namísto v aktivizační místnosti. Tím jsme jen potvrdili první větu tohoto příspěvku – a rádi bychom ji doplnili: “a to platí i o pití burčáku.”

Panu Halovi opět velmi děkujeme za jeho návštěvu, burčák a čas který nám věnoval a připíjíme mu na zdraví!

-chlup-