Pistolníci z Božic

HLAVNÍ JE UDRŽET POZICI

Je obvyklé a samozřejmé, že aktivizační pracovnice vymýšlejí a pak nabízejí klientům aktivity. Ponechat ale seniorům prostor a čas k tomu, aby si činnost vymysleli oni sami, je věc naprosto odlišná.

CHVÍLE NAPĚTÍ

Tento  prostor jim byl poskytnut a odměnou jsme dostali několik návrhů k velmi zajímavým a neotřelým činnostem. Jednou z nich, která byla zmíněna hned několika seniory, bylo střílení na terč. Původně byla klienty zamýšlena střelba vzduchovou pistolí, ale tu jsme  nahradili pistolí na pěnové projektily (především z důvodu snadnější manipulace a větší bezpečnosti). Tím jsme vyzráli nad počasím (za oknem sice svítí sluníčko, ale přeci jen to ještě není ono) a střelbě se navíc mohli věnovat v komfortním a bezbariérovém prostředí našeho Domova.

Stříleli jsme na několik kol a po každém z nich bylo jasné, že cvik dělá mistra. S pistolkou jsme si užili spoustu legrace, která by se vzduchovkou zřejmě ani nebyla možná.

Naši klienti nás znovu přesvědčili o tom, že i oni mívají dobré nápady. O tom dalším se jistě dozvíte z dalšího příspěvku.

 

-chlup-