Mikuláš, anděl a čerti v Domově

PŘIPRAVENI K AKCI

Včera brzo ráno vyrazili naši “domovští” čerti do ulic. V plánu toho měli opravdu hodně, proto ani letos nešli pěšky. O dopravu se tentokrát postaral Mikuláš, což na cestě u mnohých účastníků provozu budilo údiv.

První zastávkou pro tuto pohádkovou pětici byla mateřská škola v Boroticích, následovala II. MŠ v Božicích a poté také I. MŠ.

Reakce dětí byly různé, hlavně zpočátku. Anděl s Mikulášem si poslechli básničky dětí, čerti si zas společně zatancovali při písničkách.

Čerti se těšili, že si nějaké zlobivce odvezou do pekla (letos si na ně připravili vozík), ale paní učitelky stály při dětech, takže čerti letos opět odešli s prázdnou. Ne tak děti, ty si odnesly malou výslužku od Mikuláše.

I když to zpočátku tak nevypadalo, setkání s čerty ve všech třech školkách končilo přátelsky a bez breku.

V základní škole na nižším stupni bylo díky návštěvě čertů také chvíli veselo. V jednu chvíli už to vypadalo, že čerti neodejdou z prázdnou, protože se do pekla dobrovolně přihlásil jeden z žáků. Jakmile ale přede dveřmi uslyšel a poté uviděl jejich vozidlo, rychle svůj nápad přehodnotil.

Ani po návratu ze školy si Mikulášova skupina příliš neodpočinula, čekaly ji ještě návštěvy u klientů Domova. I tam končila jejich dlouho očekávaná návštěva radostně. Více fotografií…

-chlup-