Mezigenerační den

11. června jsme pro naše klienty a pro děti spolupracujících mateřských škol připravili společný dopolední program.

Byly pozvány děti hned ze tří mateřských škol – a to už je hodně dětí – proto byly nutné o něco složitější přípravy. Tato práce navíc se ale určitě vyplatila, protože mezigenerační setkání si užili všichni, malí i velcí.

Vzhledem k počtu návštěvníků byly soutěžní hry rozděleny na tři stanoviště: zahrada Domova, aktivizační místnost a jídelna. Po splnění úkolů jednotlivé skupinky malých návštěvníků rotovaly mezi stanovišti, každé z nich děti i seniory zabavilo na necelou půlhodinku. 

A že bylo z čeho vybírat! Na každé stanoviště jsme připravili 3 soutěžní úkoly. Některé z nich byly nové, jiné ne (na druhou stranu zase byly odzkoušeny a prověřeny už mnohokrát), takže jste se u nás mohli potkat s osvědčeným čápem a lvem, hodem na terč, střelbou z pěnové pistole na námořnické plechovky a s dalšími úkoly. Novinkou letošního roku byl náš pan vodník Miloš, kterého jsme dětem pro dnešní den vypůjčili z pohádky.

Když se člověk dobře baví, čas letí jak blesk, ani tento den proto nebyl výjimkou. Aby si na něj děti vzpomněli i v budoucnu, měli jsme pro ně připravena malá pozornost, medaile a diplomy.

Vzhledem k počtu úkolů a stanovišť jsme velmi vděčni za pomoc žáků 8. třídy místní ZŠ, kteří se nám na dopoledne stali plnohodnotnými pomocníky. Moc děkujeme!  

SRDCE NA PAMÁTKU

-chlup-