Koník Emil

Terapeutický koník Emil, který nás v minulém roce několikrát navštívil, svoji milou návštěvu opět zopakoval. Rádi bychom připomněli, že 2 z těchto návštěv byly pořízeny díky Ježíškovým vnoučatům a Nadačnímu fondu Českého rozhlasu a jejich loňské výzvy “ZVÍŘECÍ NÁVŠTĚVY V DOMOVECH”. Do této výzvy jsme se zapojili také letos, ale bohužel jsme se mezi podpořená zařízení nedostali.

Naši senioři ale nemusí mít obavu, že budou o zvířecí návštěvy letos nějak ošizeni – pravidelně nás navštěvuje Maya, navštívil nás Dyk, proběhla návštěva včelnice (kterou brzy zopakujeme). Také jsme velmi zvědavi na blížící-se termín návštěvy dravců (7.6. – Falconyterapie – Dotkni se křídel). To ale zatím předbíháme. Dnešní dopoledne jsme si totiž vyhradili jen pro koníka Emila a jeho chovatelku Veroniku. 

Pro velký úspěch individuálních návštěv přímo v pokojích klientů jsme se rozhodli tento průběh zopakovat. Během dopoledne Emil navštívil mnoho z našich klientů, těch mobilních i těch méně mobilních, především však těch, kteří přišli o včerejší “koňskou” návštěvu. Nesmíme ale zapomenout ani na ochočené králíky a želvy, které přivezli s sebou a kteří také vzbudili velký zájem našich klientů. Další den plný zážitků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-chlup-