Grilování s rodinami

VOLNÁ ZÁBAVA

Včera odpoledne se uskutečnilo další setkání s rodinnými příslušníky, tentokrát spojené s grilováním. Pro návštěvníky jsme si připravili grilované klobásy a párky, ke kávě pak borůvkový táč. Velmi příjemným překvapením byla také velká krabice s řezy a roládami, kterou “na přilepšenou” přinesli všem přítomným blízcí našeho klienta, pana Josefa.

První návštěvníci začali do naší aktivizační místnosti přicházet po 14. hodině (poslední odcházeli před pátou) a netrvalo dlouho a tato místnost, společně s přilehlými venkovními prostorami se brzy zaplnila – jak hosty, tak přátelským rozhovorem. Menší část hostů využila posezení v komornějším prostředí naší verandy, několik návštěvníků se svými blízkými se pak rozhodlo pro sledování televizního hokejového zápasu v jídelně.

Po deštivém počasí, které jsme zažili v posledních dnech naštěstí došlo ke změně a nepršelo, přesto však přišly seniorům i jejich rodinám k duhu připravené deky a horká káva. Pro hosty jsme připravili kromě občerstvení také promítané prezentace, které je blíže seznámili s děním v našem Domově za poslední půlrok. Jedna z nich byla doplněna krátkými vysvětlujícími texty, druhá byla doplněna slovním výkladem. Návštěvníci byli seznámeni s možností dostat se k aktuálním reportážím z našeho webu nebo k aktuálnímu plánu aktivit prostřednictvím QR kódů, které budou do budoucna 

veřejnosti přístupné na nástěnkách a ve společenských místnostech.

Zábava nebyla předem nijak organizovaná, program nebyl přesně daný, přesto se přítomni velmi dobře bavili, povídalo se, zpívalo se, promítalo se; dobrou náladu snad nezkazila ani naše hokejová prohra se Slovinskem. Návštěvníky jsme požádali o “zvěčnění se” do naší nové knihy návštěv, která byla při dnešním setkání pokřtěna. Už první vzkazy nás velmi potěšily – návštěvníci v nich děkovali jak za pěknou návštěvu, tak i našim pečujícím za jejich práci. Jsme moc rádi, že máme tyto vzkazy písemně, abychom se k nim mohli v budoucnu kdykoliv vrátit.

Jsme velmi rádi, že rodiny dorazily v tak hojném počtu a věříme, že v tomto trendu budeme pokračovat. 

Na setkání byly pořizovány fotografie. Dotazy, týkající se zveřejňování fotografií a záznamů z veřejných akcí (GDPR) můžete pokládat na e-mailovou adresu: ekonom@domovbozice.cz, nebo volejte 601 084 101 (Bc. Pavel Vacek-Veselý).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-chlup-