Dravci v Domově

Po koních i konících, psech, králících a želvách, které jsme letos v Božickém Domově mohli potkat, nás včera odpoledne navštívila další zvířecí návštěva, prozatím první svého druhu. Navštívili nás dravci – káňata, orli, sokoli, sovy… Společně s nimi samozřejmě přijeli také jejich chovatelé z organizace Dotkni se křídel, kteří nás s nimi velmi blízce seznámili.

První část návštěvy se skládala z hodinové besedy v naší jídelně. Chovatelé nám představili všechny dravé ptáky a předvedli jejich schopnosti, naši klienti i my jsme měli možnost dozvědět se o každém z nich něco nového a zajímavého, popřípadě se sami doptat na to, co nás zajímá. Během besedy si každý mohl dravce pohladit (bylo to bezpečné, dravci byli na doteky zvyklí), což je také velmi zvláštní zážitek.

Po besedě následovaly návštěvy dravců za našimi klienty přímo do jejich pokojů, někdy přímo do lůžek, aby si naši opeřenou návštěvu užili také naši méně mobilní senioři.

Velmi příjemným překvapením pro nás bylo, že chovatelé se svoji návštěvu nesnažili uspěchat a její čas přizpůsobili velikosti našeho Domova. Včerejší zvířecí návštěva nás velmi zaujala, byla poučná i zábavná. To jsou jistě dobré důvody k tomu, abychom v budoucnu dravce pozvali na další návštěvu.

 

 

Videoukázka schopností…

 

-chlup-