Den sociálních služeb

Včera se na Horním náměstí ve Znojmě konal Den sociálních služeb, kde svoje služby prezentovaly Domovy pro seniory, Domovy se zvláštním režimem a jiní poskytovatelé sociálních služeb na Znojemsku. Průvodcem celým dnem byl opět oblíbený herec a pozorný moderátor Miroslav Hrabě, díky kterému ze všech prezentujících spadla tréma ještě dříve, než vstoupili na pódium. 

Domov Božice samozřejmě v tento den nemohl ve Znojmě chybět. Den sociálních služeb je totiž událost, na kterou se dlouho připravujeme a těšíme.

Naši klienti se na přípravách podíleli hned během několika činností – pro dětské návštěvníky během několika návštěv aktivizační místnosti připravili velkou krabici zdobených papírových větrníků, pomáhali při pečení perníčků a vyráběli různé dárkové předměty (mýdla, vonné sáčky s levandulí), které byly určeny pro návštěvníky našeho stánku.

Kromě těchto pozorností byly pro návštěvníky připraveny především naše sociální pracovnice, které odpovídaly na všechny jejich dotazy, týkající se našich služeb.

Pro zájemce byly připraveny informační tiskoviny a k nahlédnutí naše nová Fotokniha aktivit; obrázky z ní mohli návštěvníci náměstí shlédnout během přestávky na oběd na velké projekční obrazovce u pódia.

Atmosféra tohoto každoročního setkání poskytovatelů sociálních služeb je pokaždé velmi příjemná, přátelsky naladěná a zbavená rivality – vždyť na drobné rozdíly v poskytovaných službách jsme si velmi podobní a děláme všichni to samé: staráme se.

Zkrátka – Jeden svět pro všechny.

  A TRÉMA JE PRYČ
NÁMĚSTÍ JE PLNÉ