Den paměti 2021

21.září jsme si připomněli mezinárodní den Alzheimerovy choroby, degenerativního onemocnění mozku. Téma alzheimerovy demence (nebo jiných druhů demencí) se nás úzce dotýká, protože část našich klientů s tímto onemocněním musí žít.

Naše aktivizační pracovnice dnes pro ně (a z fotografií je patrné, že nejen pro ně) připravily obsáhlý soubor her, skládaček, doplňovaček a pomůcek, které klientům slouží k procvičování paměti, představivosti i motorických funkcí. V jídelně bylo na stolech připraveno vše potřebné k procvičování jednotlivých oblastí, v průběhu dopoledne se pak u těchto stolů vystřídala většina našich klientů se svými klíčovými pracovníky.

Během dopoledne jsme se mohli přesvědčit, že procvičování paměti nejenže nebolí, ale že může být příjemné a zábavné. Z tohoto důvodu budeme podobně laděná celozávodní dopoledne pro klienty připravovat častěji.

Dotazy, týkající se zveřejňování fotografií z veřejných akcí (GDPR) můžete pokládat na e-mailovou adresu ekonom@domovbozice.cz, nebo volejte 515 257 122 kl. 23,  601 084 101 (Bc. Pavel Vacek-Veselý).

-chlup-