Až se zima zeptá… pokračování

PLNĚNÍ VOŇAVÝCH SÁČKŮ

Minulý týden jsme si s našimi klienty udělali “pracovní” výlet na sběr lípy. Květy během pár dnů uschly a mohlo se s nim dále pracovat. V našem případě to znamenalo květy naplnit připravené sáčky.

Aby tato práce nebyla příliš jednotvárná, byla ozvláštněna prací se včelím voskem, který jsme nedávno obdrželi darem. K vosku jsme si pořídili několik velmi šikovných silikonových forem na svíčky, se kterými mohou velmi dobře pracovat i senioři s různými omezeními. Vosk bylo nutné před nalitím do forem roztavit; práci s horkým voskem samozřejmě velmi opatrně provedly aktivizační pracovnice samy.

VOSK A FORMY
HOTOVÉ VÝROBKY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyloupávání hotových svíček z forem už ale hravě zvládli naši klienti. Práce s včelím voskem krásně provoněla celou aktivizační místnost a spolu s vůní lipového květu byla hotovým balzámem na duši. Jak svíčky, tak i sáčky květu lípy připravené na čaj, budou v budoucnu použity jako drobné dárečky pro naše klienty nebo spolupracující.

VODNÍ LÁZEŇ

Vosk nám pro další práci ještě ve větší míře zbyl, ale jistě bychom na podobné výrobky zužitkovali i větší množství. Pokud by se mezi přáteli Domova nebo mezi rodinami našich klientů našel včelař, který by by mohl kilogram včelího vosku postrádat…   

 

FORMY A HOTOVÉ VÝROBKY

-chlup-