Vánoční přání

Od konce listopadu se snažíme na našich stránkách přinášet aktuality z domova, které se v tomto ročním období jak jinak, týkají přípravy na Vánoce. Ale protože akcí probíhalo tolik, a jejích počet stoupal s blížícími se vánočními svátky, že jsme Vás o všech akcích nestíhali informovat.

Chtěli jsme se s Vámi podělit o příjemnou, ničím nenahraditelnou předvánoční atmosféru, kterou cítit v celém domově. Nasvědčuje tomu všudypřítomná dekorace se světýlky, která doslova prozářila domov. Pokoušeli jsme se Vám zprostředkovat atmosféru pečení vánočního cukroví a adventní výzdobu, za kterou se skrývá tvoření plné nápadů a vzpomínek. Psali jsme o milých a vzácných návštěvách, které naše klienty potěšily zpěvem, milým slovem, pohádkou, dárečkem nebo společným tvořením. Protože Vánoce jsou svátky, kdy jsou lidé k sobě pozornější a rozdávají radost. Je to čas dobrých skutků. Takovým skutkem může být živá borovice, kterou klientům domova daroval p. Hudec Ivan. Živý vánoční stromeček, symbol Vánoc, je ozdobou reminiscenční místností. Klienti si borovici ozdobili vánočními řetězy a ozdobami zhotovenými z papíru tak, jak to bylo zvykem z jejích dětství. Atmosféru Vánoc dokresluje papírový Betlém. A aby bylo kouzlo Vánoc z dětství našich klientů dokonalé, klienti připravili ukázky tradičních vánočních tabulí z Čech, Slovácka a Slovenska. Prostředí vybízí si sednout a vychutnávat vánočku upečenou v klubu Prostřeno a zapíjet teplým voňavým vánočným čajem.

K Vánocům neodmyslitelně patří návštěva bohoslužeb. Dne 20.12.2013 se v domově uskutečnila mše, kterou vedl otec Pavel Sobotka. Zájem o vánoční mši byl větší než běžně.  Vánoční mše přilákala nejen věřící.

Doufáme, že se nám povedlo,  naladit Vás na tu správnou sváteční atmosféru.

Mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc, hodně pracovních a osobních úspěchů v roce 2014 přejí  

klienti a zaměstnanci Domova důchodců Božice

2013-12-12_13.23.36