V DD Božice odpočíváme aktivně

Ani v době dovolených a prázdnin v našem domově nezahálíme. Aktivizace pokračuje, jen se přesunula z uzavřených prostor domova pod širé nebe – do zeleně na zahradu. 

Naše aktivity neznají hranic a to doslova! Šárka s Jitkou, pracovnice v aktivizaci, chystají pro klienty hry, mající původ v zahraničí – francouzský pétanque a finské mölkky. Möllky si klienti vyrobili ze dřeva.

DSCN8588

Průběžně probíhá také letní olympiáda v netradičně tradičních disciplínách jako je lovení rybiček, srážení plechovek atd.

  DSCN8564

K létu neodmyslitelně patří také výlety. Zatímco ženy navštívily kostel v Hrádku, muži se vypravili do vinného sklípku v Drnholci. Spokojenost všech byla veliká.

DSCN8557

S/W Ver: A0.05.20R

A co by to bylo za léto, kdybychom si neužívali „darů naší země“.  A tak jsme si pochutnávali nejdřív na jahodách, potom na třešních a teď si zpestřujeme jídelníček meruňkami, kterých máme v areálu domova tolik, že se klientky rozhodly zavařovat, aby si mohly i v zimě upéct buchtu s meruňkami. Z okurek si připravily  kvašáky.

DSCN8579

A tak si každý den užíváme sluníčka na zahradě, čteme, hrajeme hry, zpíváme pro radost a pro potěšení a pomazlení všem jsme si pořídili králíčka Ferdu.

_DSC1471

 

 A když nás to v domově omrzí, zajedeme si do vesnice na pivečko nebo na zmrzlinu, nebo navštívíme Relax Božice.

S/W Ver: A0.05.20R

S/W Ver: A0.05.20R

Zkrátka v létě je pohoda!