Národní týden trénování paměti

Letos už popáté vyhlásila Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging od 14.3. do 20.3.2016 Národní Týden Trénování Paměti, jehož „cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to.“(zdroj: http://www.trenovanipameti.cz/).

V Domově důchodců Božice se konaly dvě aktivity související s trénováním paměti.

Ve středu  16.3.2016 jsme v Domově důchodců Božice přivítali Mgr. Miroslavu Dohnalovou a Ing. Zbyňka Dohnala ze Společnosti DONASY s.r.o., – Akademie trénování paměti, aby klienty Domova seznámili s připravovaným Relaxačním kurzem pro zdravou mysl a lepší paměť, jehož odborným garantem je Masarykova univerzita. Zájemci z řad klientů Domova obdrželi informace s praktickou ukázkou, co je čeká v příštích šesti klubových setkáních. Hodně příjemných zážitků všem účastníkům kurzu.

DSCN1264

 Dne 18.3.2016 si klienti Domova zábavnou formou procvičili paměť, pozornost a koncentraci a smyslovou aktivizaci. Nabídka činností byla pestrá a klienti se mohli do aktivity  zapojit podle svých zájmů. Potřebnou podporu jim poskytovali pracovníci přímé péče.

DSCN1281DSCN1282