Milá návštěva

Dne 21.6.2014 nás milou návštěvou potěšila paní magistra Bartesová se svým pejskem Agátkou. Agátka je canisterapeutický pes a pomáhá zejména dětem s různým druhem postižení a seniorům v domovech pro seniory. Paní Bartesová a Agátka jsou dobrovolníky Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík, o.s., canisterapeutické týmy této organizace se věnují osobám s postižením, seniorům, nemocným, a všem, kterým může vliv pejska prospět. Pro děti pořádají každoročně integrační tábor a také navštěvují základní školy, kde se zaměřují na prevenci -vysvětlují dětem, jak se chovat k pejskům, aby se pejsek stal jejíchkamarádem a neublížil jim. Více o canisterapii na www.canisterapie.org.

Agátka si svým milým pohledem získala srdíčka všech přítomných. Klienti měli možnost si jí pohladit, vyzkoušet povely a odměnit jí kostičkou sýra. Také se podělili o své zkušenosti s canisterapií, protože do domova pravidelně dojíždípejsci z Piafy Vyškov. S láskou zavzpomínali na své domácí mazlíčky, protože, jak všichni poznamenali, na vesnici nebyla domácnost bez pejska.

Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. A už nyní se těšíme na další návštěvu, protože paní magistra Bartesová přislíbila, že nás s Agátkou ještě letos navštíví.

DSCN2021DSCN2022

DSCN2025DSCN2030DSCN2032DSCN2037DSCN2040DSCN2041