Malování kraslic a pletení pomlázek v DD


Lada Glacová

Jako každé jaro v posledních letech jsme opět byli pozváni do DD na vyrábění – tentokrát v předvelikonočním čase. Děti si donesly vyfouklé skořápky na malování a voskování, pro chlapce (nakonec měly zájem i některé dívky) bylo připraveno překvapení. Mohli si s pomocí pana Bystřického, paní Divišové a paní Czerwonkové uplést pomlázku z osmi proutků. Pomáhal i pan Streška, který při pletení právě pletenou pomlázku držel. Někomu se dařilo méně a tak nakonec poslední pomlázky ještě i po našem odchodu doplétala obětavá paní Czerwonková sama. Ruce měla pak pořádně upracované. Já a paní Sůkupová jsme se ve stejném čase věnovaly klientům a ostatním dětem, zdobili jsme kraslice pomocí vosků nebo obtisků.

Celé dopoledne proběhlo ve velmi příjemném a přátelském duchu, ostatně jako vždycky, protože připravenost každé akce aktivizačními pracovnicemi je prostě výtečná.

Letos se ještě jednou sejdeme koncem června při soutěžení mezi dětmi ZŠ, MŠ a klienty DD. Moc se těšíme, ale je nám smutno z toho, že pro žáky nynější 4.třídy to bude společné setkání poslední.

Ale budou další prvňáčci a až se ve škole trochu rozkoukají, hned se „vrhneme“ do další spolupráce mezi nejmladší a nejstarší božickou generací.

Za čtyři roky, kdy se projektu Šťastné stáří očima dětí věnuji, jsem přesvědčena, že je to přínosné a příjemné pro obě zúčastněné strany a věřím, že děti, které měly možnost se s dědečky a babičkami setkávat, budou jednou svým prarodičům, rodičům i ostatním seniorům ohleduplnou a platnou oporou.

EShs6Nah_U-vykjMA-D9Do7qoQrDcHQNflydOYnJLAFLGkObasMZvcWYz2JRpFtu7LDnelo

 

WODN52CjQdIuRQzGUs6ciS8pgAV1EdC7R77b-TRZ-8cBZ5ebSwC4OiTb7l0wZ_rpDfMGdXs