Až se zima zeptá

Letošní léto lámalo teplotní rekordy. V tropických vedrech jsme činnosti přizpůsobili potřebám klientů. Dopřáli jsme jim klidový režim a na zahradě jsme pobývali krátkou dobu v dopoledních hodinách. Přesto jsme se snažili připravit pro klienty zajímavé a fyzicky nenáročné aktivity.

Dne 9. 7. jsme se pod vedením p.  Šebíkové učili plést košíčky z papírových ruliček. Další inspirace pro podzimní dny.

DSCN0714

 

V letních dnech dobře padne zmrzlina. O to více potěší, když si jí vyrobíte sami a použijete ovoce ze zahrady, jako v případě našich klientek. Meruňkovo – smetanová zmrzlina přinesla to správné osvěžení.

DSCN0566

 

Další variantou zpracování meruněk se nabízela příprava meruňkového koktejlu. Ochotných pomocníků k vypeckování meruněk bylo dost. Pak byla samotná příprava jednoduchá. Lahodný a zdravý nápoj přišel v parních dnech každému vhod.

DSCN0563

DSCN0565

Ani letošní léto jsme neodolali a připravili si domácí kvašáky. Tentokrát jsme recept vylepšili a přidali kromě česneku křen, vinné a višňové listy.

DSCN0574

 

DSCN0578

 

V rámci cuketobraní jsme si připravili „cukeťáky“. Protože úroda cuket byla bohatá, zbylo i na buchtu z cukety.

 

DSCN0647

 

DSCN0653

Podle přísloví „Dobrá hospodyně pro pírko i přes plot skočí“ bylo nutné zpracovat úrodu jablek. Kromě štrúdlu z jablek jsme vyráběli křížaly.

V Domově to tentokrát vonělo pečeným čajem.

DSCN0689

DSCN0694

 

DSCN0713

 

Letošní  léto se v Domově neslo ve znamení zpracování přebytků ze zahrady. Přesně tak, jak to bylo zvykem v domácnostech našich klientů. A to je naším cílem. Nabízet aktivity, které klienti běžně vykonávali doma a které  jim přinášejí  radost.