Adventní výzdoba

A opět je tu ten nádherný čas – příprava na Advent. Advent s sebou přináší chvíle, kdy se těšíme na vánoční svátky a zdobíme si své domovy. V Domově důchodců Božice se v tomto období již tradičně setkávají žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště na Dvořákové ulici ve Znojmě s klienty domova a společně se pouští do tvorby adventní dekorace.

Letos k nám zavítali 24.11.2014 a kromě nových nápadů přinesli s sebou svěžest, mládí a radost. Pod vedením paní učitelky Aleny Přechové se žáci učebního oboru zahradník zručně pustili do výroby adventních věnců a svícnů.Na své si přišli milovníci přírodních materiálů, jako jsou šišky, ořechy a skořice. K Vánocům však neodmyslitelně patří třpytivé baňky, hvězdičky, srdíčka, či andělíčky, které dodali adventním dekoracím nádech luxusu. Vše doplnili barevnými svíčkami a saténovými stuhy. Už se těšíme, jak nám v první adventní neděli ozdobí prostory domova a navodí příjemnou adventní atmosféru.

Společná setkání u našich klientů evokují vzpomínky na Vánoce kdysi, když byli ještě dětmi. Adventní výzdobu v podání žáků SOŠ a SOU Dvořáková, jako děti neznali. Se stejnou radostí však zdobili vánoční stromeček jako dnešní mladí lidé, ale s ozdobami, které si doma vytvořili. Většinou se jednalo o papírové řetězy. Do alobalu zabalili oříšky, nebo cukr. Pověsili jablíčka a všude bylo tak teplo a hezky a všechno tak překrásně vonělo. S láskou vzpomínají a sdělují, že jejich Vánoce byly o radosti, pohodě a klidu.

DSCN9798DSCN9799
DSCN9800DSCN9801 DSCN9802 DSCN9803DSCN9804